Kdo nás podporuje

 

 

UBUNTU
V červnu 2019 jsem díky finanční podpoře programu Erasmus+ realizovali mezinárodní školení zaměřené na Africkou kulturu a filozofii. Nejvíce jsme se na školení věnovali životním hodnotám a jestli a jak je uchopit či aplikovat v neformálním vzdělávání.
Do našeho školení se zapojilo 8 zemí (včetně České republiky) a účastníků bylo celkem 27 (včetně 3 lektorů).
Tento mezinárodní zážitek byl velice inspirující a dodnes z něho máme nejen dobré vzpomínky, ale také dobré mezinárodní vazby s některými partnery.

DOBROVOLNICKÉ PROJEKTY V červenci 2019 k nám přiletěla z Arménie naše první dobrovolnice, kterou kdy Bampabura School hostila, Asya. Před námi se tak otevřel jeden rok společných aktivit a vzájemného učení. Asya nám pomáhala hlavně s výukou angličtiny. Díky ní jsme založili klub domškoláků a nasnadě byl i kurz angličtiny pro seniory. Asya záhy a ke svému překvapení zjistila, že jí baví administrativní činnost – pomáhala nám upravovat stránky, vyrobit letáčky nebo poslat občasné zprávy o naší organizaci na facebook. Během pobytu se učila česky a poznávala českou kulturu. My jsme se na oplátku dozvěděli hodně zajímavostí o Arménii. Zjistili jsme, že hostit dobrovolníka nás baví a čerpali jsme inspiraci z jiného úhlu pohledu – toho jejího.

 

SOLIDÁRNÍ PROJEKTY Jsme rádi, že opět přišla možnost realizovat projekty na místní úrovni z Evropských grantů. A hned jsme si je vyzkoušeli na dvou projektech: “My jsme tady také” … je projekt o nás, afričanech žijících v České republice. Během jednoho roku jsme předvedly obyvatelům Plzně naší kulturu -tedy to, co jsme dokázali ukázat z toho našeho ohromného bohatství. Chtěli jsme také skrze projekt říci, že i když pocházíme z daleka a jsme zvyklí na jiné mravy, líbí se nám v České republice, máme důvod tu žít a koneckonců jsme také lidi. “Milujeme Božkov” … tento projekt je více o komunitě v Božkově, kde má Bampabura School své zázemí a sídlo a pole nejsilnějšího působení. Rozhodli jsme se zjistit, co by naše sousedy zajímalo, co by se jim líbilo, aby u nás v Božkově bylo a realizovat ještě více akcí u nás v Božkově. I když nám do projektu zasáhla pandemie a přiměla nás k menší či větší improvizaci, podařilo se nám se více zviditelnit a nabídnout nové aktivity. Nejvíce se uchytili hry typu hledání pokladu pro místní maminky s malými dětmi. Děkujeme za podporu místním lidem!